گالری عکس فیلم ویپلش + گزیده نظرات منتقدان درمورد فیلم شلاق Whiplash 2014 Movie Photo Gallery

فیلم سینمایی ویپلش 2014
فیلم سینمایی ویپلش 2014
فیلم سینمایی ویپلش 2014

یو ‌اس ‌ای تودی – کلودیا پیگ: «چهار ستاره از چهار. خیره کننده و بدعت گذار با داستانی معلق که با دو اجرای خارق ‌العاده سرهم شده باشد. فیلمی تمام و کمال برازنده جایزه اسکار. شکلی که این فیلم از لحظه شروع تا پایانش اضطراب‌ آورترین هیجان ‌ها را به تماشاگر می‌دهد شاید آن را تبدیل به تعلیق ‌آمیزترین فیلم سال هم بکند. کیفیت سرذوق ‌آوردنده این فیلم با کلوز‌آپ‌ هایی مهیج و فیلمبرداری فوق ‌العاده ‌اش چندین برابر شیفته ‌کننده شده است.»

۷فاز: ویپلش داستان یک درامر سبک جز را دنبال می‌کند که مورد توبیخ و بدرفتاری ‌های استاد اجرای ارکسترش قرار می‌گیرد. این فیلم به کارگردانی دیمین چزل و فیلمنامه او به سرعت به یکی از عناوین محبوب فستیوال‌ های مختلف فیلم تبدیل شد. ویپلش اقتباسی از تجربیات دوران دبیرستان خود کارگردان است و بر داستان مایلز تلر در نقش اندرو نیمنِ درامر و جی کی سیمونس درنقش ترنس فلچر معلم موسیقی و رهبر ارکستر تمرکز کرده و با این حال قصدش پیش از همه ‌چیز این است که برای سوال «آیا رنج و عذاب ناشی از بااستعداد بودن ارزش تحمل دارد؟» جوابی پیدا کند. نظر منتقدان مختلف را بر فیلم بخوانید:

هالیوود ریپورتر – تاد مک ‌کارتی: «این فیلم درباره پاداش و دستمزد فداکاری و از خودگذشتگی ا‌ست. اگرچه شاید بر سنگدل بودن غیرعادی فلچر صحه نمی‌گذارد (این مرد به وضوح مشکلات احساسی و روانی دارد) اما حالت شیرین و مطلوب و حال خوش داشتن را هم به خود نمی‌گیرد. همان ‌طور که فلچر در جایی با طعنه یادآوری می‌کند که چلاق ‌ترین و مسخره‌ترین کلمات در زبان انگلیسی همان گود جاب (آفرین و احسنت) است. اگرچه درباره پایان فیلم چند سوال پیش می‌آید اما استعداد چیزل در مقام کارگردان قابل تحسین است. موسیقی فیلم در کنار همه‌ چیز بسیار غنی جلوه می‌کند. همچنین در میان دو بازیگر نقش اصلی تلر که در جشنواره ساندنس سال گذشته با فیلم The Spectacular Now حسابی خوش درخشید در اینجا هم بار دیگر اجرایی از خود ارائه می‌دهد که بیشتر در حالت نیم‌ جوش است تا فرار و بی‌ ثبات. سیمونز هم کاملاً برازنده نقش ‌اش است و به مثابه یک کاراکتر شرور بد دهن کاملاً مجاب ‌کننده ظاهر شده است.»

نیویورک تایمز – ای.او اسکات: «این فیلم به راحتی می‌توانست فقط یک فیلم سرگرم کننده باشد و شاید همین حس را هم تداعی می‌کند. فیلم از نت‌ های غلط و لغزش ‌های ریتمیک کم ندارد. تضاد بین فلچر و پدر اندرو که مدت ‌ها پیش دست از رویاهایش برای معلم شدن کشیده است کمی گل‌ درشت و زیادی سفت و سخت ترسیم شده است. چیزی دلسرد کننده در شکلی که چیزل این سبک موسیقی آفریقایی – آمریکایی را عرصه اعلام وجود دو سفید پوست کرده است وجود دارد. با این حال جنگ بین استاد و شاگرد هیجان ‌انگیز است و به طور کلی فیلم می تواند حس وحشیانه حضور در یک کنسرت لایو را داشته باشد. چرا که فیلم موسیقی نیرومند و سوزناکی هم دارد.»

لس آنجلس تایمز – بتسی شارکی: «ویپلش این حس را به شما می دهد که انگار هرچقدر بیشتر تماشایش می‌کنید به یک اندازه مشقت ‌بارتر و در عین حال مطبوع ‌تر می‌شود. یکی از آن فیلمهای سوزدار است که نهایت بهره را از بازیگرانش می برد، تماشاگرانش را درهم می‌فشارد و احساساتشان را به بازی می گیرد. موسیقی متن جزِ آن هم، دقایق خوبش را از سهمگین، نفسگیر و گداخته بودن دارد. سیمونز هیچگاه بهتر از این نبوده، او می‌تواند همزمان تنبیه کننده باشد و صاحب خیر. تلر هم نهایت تلاشش را می کند که همان بازیگری باشد که لایقش است و به این فیلم به عنوان یک فرصت برای نمایش استعدادهایش نگاه کرده است. شما باور می‌کنید که انگار تمامی دقایقی که با تکان دادن استیک‌ های درامش عرق می‌ریزد خود واقعی ‌اش است. نه در حال بازی در یک نقش.»

گاردین – هنری بارنز: «سخت است که فیلمی درباره موسیقی پیدا شود که نسبت به موسیقی و کاراکترهایش به یک اندازه ابراز عشق کند. ویپلش نشان می‌دهد که کارگردان چطور مات و مبهوت موسیقی جز (فلچر) و خلسه یک استعداد از کمان رها شده (اندرو) شده است. هر دو طرف به همراه یکدیگر داستان را خلق می‌کنند، با کار تازه‌ای که چیزل کارگردانی کرده، تکانی دوباره به این ژانر داده شده است.»

منبع: هفت فاز

در ادامه من، گالری عکس ویژه ای برای فیلم سینمایی ویپلش آماده کرده ام امید دارم خوشتان بیاید:

The short URL of the present article is: http://www.developerstudio.ir/rrL9q

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گالری عکس فیلم ویپلش + گزیده نظرات منتقدان درمورد فیلم شلاق Whiplash 2014 Movie Photo Gallery”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *